Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Istnieje wiele różnych rodzajów zabiegów laserowych na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Laser CO2, laser Er:YAG i zabiegi laserowe Viveve są wszystkimi opcjami. Przyjrzyjmy się, co każdy z nich może zrobić. Zabiegi te są nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z medycynaestetycznalublin.pl

Zabieg laserem Er:YAG

Laserowe leczenie nietrzymania moczu staje się coraz bardziej popularne – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu . Może być wykonywane w gabinecie lekarskim, bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego lub znieczulenia ogólnego i ma wiele zalet. Pacjenci mogą spodziewać się zauważalnej poprawy po kilku sesjach, bez konieczności poddawania się długiemu reżimowi fizjoterapii. W przypadku nietrzymania moczu dostępne są dwa rodzaje zabiegów laserowych: nieablacyjny laser Erbium-YAG oraz mikroablacyjny laser frakcyjny CO2.

Laser Erbium-YAG jest stosowany w leczeniu kobiet z SUI. Wykazano w nim istotną poprawę funkcji seksualnych, jakości życia (QoL). Leczenie laserem Er-YAG znacząco zmniejszyło przekrój poprzeczny pochwy, poprawiając topografię pochwy, jej szerokość i przekrój poprzeczny.

Zabieg laserowy uważany jest za bezpieczny i skuteczny. Można go wykonać w każdym wieku. Laser jest również nieinwazyjny, co czyni go realną opcją leczenia. Nie jest bolesny i ma mniej skutków ubocznych niż operacja. Jest to dobra opcja zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać po zabiegu. Zabieg ten poprawi objawy kobiet z SUI i poprawi ich jakość życia. Może również odroczyć wystąpienie ciężkiego SUI. Konieczne są jednak dalsze badania w celu określenia długoterminowej skuteczności laseroterapii w przypadku SUI.

Laser Er-YAG jest laserem nieablacyjnym, który działa w ukierunkowanym obszarze bez podgrzewania otaczających tkanek. Laser Er-YAG powoduje napinanie i obkurczanie tkanek, poprawiając w ten sposób strukturę kolagenu. Laser uruchamia również procesy zwane neokolagenezą i syntezą kolagenu.

Zabiegi chirurgiczne w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu są kolejną opcją. Mogą być wykonywane u mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Zabieg ten nie jest jednak lekarstwem na to schorzenie. Z tego powodu nie jest on zalecany dla kobiet, które dopiero rozwijają dziecko.

Laser Er-YAG ma jedynie efekt termiczny, natomiast laser MFCO2-Laser ma zarówno efekt termiczny, jak i ablacyjny. Ten rodzaj lasera ma potencjał poprawy objawów MUI i SUI i może być wykonywany u obu płci.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (SUI) jest częstym schorzeniem. Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne szacuje, że dotyczy ono 30% kobiet w wieku 30 lat i starszych. Jest też odpowiedzialne za około połowę wszystkich przypadków nietrzymania moczu. Istnieje kilka niechirurgicznych rozwiązań dla SUI, takich jak FemiLift, który jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Laser CO2 był początkowo stosowany w przypadku nietrzymania moczu u kobiet. Działa on poprzez stymulację produkcji kolagenu w tkankach docelowych. Ten kolagen wznawia tkanki łącznej pochwy. Procedura jest bezbolesna i wymaga tylko trzech zabiegów w odstępach czterotygodniowych. Sesje uzupełniające mogą być konieczne po roku lub dwóch.

Chociaż zabieg chirurgiczny w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu ma wiele zalet, wiąże się z pewnym ryzykiem. Zabieg ten nie jest odpowiednią opcją dla każdego pacjenta. Może jednak stanowić długoterminowe rozwiązanie dla cierpiących. Procedura może nie być najlepszą opcją dla kobiet, które są w ciąży lub planują mieć dziecko. Jeśli jesteś kobietą, która rozważa operację, skonsultuj się najpierw ze swoim dostawcą usług medycznych. Ciąża może dusić cewkę moczową i utrudniać jej prawidłowe funkcjonowanie.

Leczenie laserem CO2

W niedawno przeprowadzonym badaniu oceniono skuteczność leczenia laserem CO2 wysiłkowego zatrzymania moczu u kobiet po menopauzie. Pacjentki oceniano pod kątem subiektywnych objawów suchości, dyspareunii i starzenia się oraz pod kątem obiektywnych miar, takich jak nietrzymanie moczu i VVHI. Kobiety przeszły trzy zabiegi z użyciem lasera CO2. Kolejne oceny przeprowadzono w sześć, cztery i osiem tygodni po leczeniu. W badaniu analizowano również poprawę w zakresie VHI i DIVA w czasie.

W badaniu wzięły udział kobiety w wieku od 18 do 80 lat. Kobiety zostały skategoryzowane według wieku i trzykrotnie, w odstępie czterotygodniowym, poddano je leczeniu laserem CO2 z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. Leczenie uznawano za skuteczne, jeśli kobiety zgłaszały zmniejszenie częstotliwości i nasilenia objawów.

Bezpieczeństwo i skuteczność leczenia laserem CO2 wysiłkowego nietrzymania moczu w każdym wieku zostały udowodnione w badaniach klinicznych. Pacjenci ci zgłaszali poprawę objawów w dwa, sześć i dwanaście miesięcy po zabiegu. Jednakże nie opublikowano jeszcze żadnego badania porównawczego head-to-head tych urządzeń laserowych w leczeniu SUI. Ponadto, aby ocenić skuteczność tych urządzeń, konieczne są długoterminowe badania prospektywne.

Chociaż leczenie laserem CO2 w każdym wieku nie zostało jeszcze zatwierdzone przez FDA do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, jest to alternatywna opcja, która może być bezpieczną i skuteczną alternatywą dla operacji. Naukowcy przyznają finansowanie z Fundacji Badawczej Sao Paulo. Glaucia Miranda Varella Pereira otrzymała stypendium doktoranckie od FAPESP.

Zabiegi z użyciem lasera CO2 przynoszą szereg korzyści. Oprócz zmniejszenia objawów, lasery CO2 mogą również zmniejszyć ból spowodowany nietrzymaniem moczu. W jednym z badań kobiety z BMI 23,3 kg/m2 doświadczyły lepszych wyników niż kobiety z BMI 38 kg/m2. W innym badaniu zastosowano tę samą długość fali lasera, ale wykorzystano technologię frakcyjną. Metoda ta tworzy mikropiksele o małej mocy, ale większym efekcie koagulacji w leczonym obszarze.

W najnowszym badaniu klinicznym wykazano, że laser frakcyjny CO2 skutecznie leczy pacjentów z SUI. Ponadto, działanie lasera na ludzkie fibroblasty skóry właściwej stymulowało kaskadę gojenia zapalnego oraz syntezę kolagenu i elastyny de novo.

Chociaż leczenie SUI laserem CO2 w każdym wieku może być korzystne, nadal nie jest jasne, która grupa najlepiej nadaje się do leczenia. W jednym badaniu klinicznym porównano skuteczność lasera CO2 z fizjoterapią u kobiet z SUI.

W badaniu tym uczestniczyły kobiety w każdym wieku, u których występowały objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Wyniki były pozytywne u większości pacjentek. Jednak największą poprawę zgłaszały kobiety, które cierpiały na ciężkie UI. Zabieg jest nieinwazyjny, nieablacyjny i nie wymaga operacji.

Mimo że wyniki były obiecujące, nadal pozostaje wiele pytań. Dlatego też konieczne jest kontynuowanie badań nad leczeniem laserem CO2 wysiłkowego zatrzymania moczu. W recenzowanych czasopismach wykazano, że leczenie laserem jest skuteczne.

Zabieg laserowy Viveve

Jeśli cierpisz na wysiłkowe nietrzymanie moczu, zabieg Viveve może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Zabieg laserowy został zaprojektowany specjalnie dla kobiet i jest uważany za bezpieczny. Viveve nie wymaga znieczulenia miejscowego, a czas przestoju jest minimalny. Procedura nie jest również bolesna i nie uszkadza tkanek leżących nad nią. Potencjalne efekty uboczne mogą obejmować mrowienie, lekki dyskomfort w jamie brzusznej i obrzęk, ale są one niewielkie i krótkotrwałe.

Zabieg jest nieinwazyjny i wykorzystuje najnowszą technologię. Wiele kobiet zgłosiło dużą satysfakcję z zabiegu. Większość pacjentek jest w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Viveve uzyskał aprobatę na całym świecie jako metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, wiotkości pochwy i poprawy funkcji seksualnych. W Bella Vida Laser & Aesthetics, oferujemy Viveve System do odmładzania pochwy. Ten jednosesyjny zabieg pozwoli na regenerację tkanki. Podwójny tryb pracy Systemu Viveve delikatnie chłodzi powierzchnię i ogrzewa głębsze tkanki, dając pacjentce bardziej komfortowe doświadczenie.

Zabieg Viveve skoryguje problemy spowodowane przez wysiłkowe nietrzymanie moczu i może poprawić strukturę pochwy i moczowodu. Zabieg wykonywany jest przez dr Molly Mears i polega na zastosowaniu małej końcówki zabiegowej wielkości kciuka. Jest praktycznie bezbolesny i odbywa się poprzez prostą, jednogodzinną procedurę. Nie jest wymagany czas przestoju, a badania wykazują trwałe rezultaty do 12 miesięcy.

Zabieg Viveve może pomóc kobietom w każdym wieku. Ponieważ procedura nie wymaga żadnych przestojów, pacjenci mogą cieszyć się zauważalnymi rezultatami natychmiast po zabiegu. Dzięki zabiegowi Viveve większość kobiet zauważa poprawę w ciągu kilku tygodni. Niektóre kobiety mogą wyeliminować wysiłkowe nietrzymanie moczu w ciągu sześciu do dziewięciu tygodni. Rezultaty utrzymują się do roku.

Zabieg Viveve jest nieinwazyjny i nie wiąże się z żadnym bólem ani dyskomfortem. Zabieg stymuluje wzrost nowego kolagenu i integralność strukturalną w pochwie. Viveve może również pomóc kobietom przezwyciężyć dysfunkcję seksualną lub wiotkość pochwy.

Viveve to niechirurgiczna procedura, która stymuluje produkcję kolagenu przez organizm, aby pomóc przywrócić napięcie pochwy. Kobiety cierpiące na wysiłkowe nietrzymanie moczu lub wiotkość ścian pochwy mogą odnieść korzyści z tego zabiegu. Ten nieinwazyjny zabieg można wykonać w zaciszu własnego domu. Cała procedura trwa tylko jedną sesję.

Ponieważ zabieg laserem Viveve jest nieinwazyjny, może go wykonać każda osoba w każdym wieku. Zabieg jest również bezpieczny. Podczas zabiegu nie jest wymagane znieczulenie. Większość kobiet może poddać się zabiegowi bez żadnych komplikacji. Zabieg ten może pomóc odzyskać jakość życia i cieszyć się aktywnym i spełnionym życiem.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest częstym schorzeniem, które dotyka miliony kobiet w całych Stanach Zjednoczonych. Dolegliwość ta dotyka kobiety w każdym wieku i często jest gorsza u kobiet, które niedawno urodziły dziecko lub rozpoczynają menopauzę. Stan ten może wpływać na aktywność fizyczną a nawet prowadzić do izolacji społecznej.

Podobne tematy