Ryzyko i powikłania operacji podnoszenia nici

Jeśli zdecydowałaś się na operację podnoszenia nici, musisz wiedzieć, czego się spodziewać po zabiegu. Istnieje kilka powikłań, na które należy uważać, takich jak zasinienie, obrzęk i infekcja. W tym artykule omówimy niektóre z powszechnych zagrożeń i jak sobie z nimi radzić.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym powerofbeauty.pl

Zakażenia

Zakażenia po zabiegu podnoszenia nici są stosunkowo rzadkie, ale mogą wystąpić. Mogą one wystąpić po nieprawidłowym umieszczeniu nici lub pęknięciu nici wewnątrz skóry. Na szczęście infekcje te są zazwyczaj przejściowe i mogą być leczone za pomocą małego nacięcia i wymiany nici. Jeśli jednak podejrzewasz, że możesz mieć poważne zakażenie, powinnaś zwrócić się do lekarza.

Jedna kobieta, lat 48, przedstawiła ból prawej strony twarzy przez trzy dni po zabiegu podnoszenia nici. Otrzymała sześć nici obustronnie. Nie pamiętała, aby kosmetyczka umyła jej twarz przed zabiegiem. Rok wcześniej przeszła dwa podobne zabiegi. Doświadczyła zasinienia po prawej stronie i zaczerwienienia w okolicy skroniowej.

Istnieje ryzyko powstania blizny keloidowej. Zakażenia po zabiegu podnoszenia nici można zminimalizować, znajdując doświadczonego chirurga. Jeśli rozważasz operację podnoszenia nici, pamiętaj, aby znaleźć licencjonowanego dostawcę, który jest licencjonowany przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych. Znalezienie dostawcy podnoszenia nici w Twojej okolicy jest łatwe z pomocą lokalizatora American Society of Plastic Surgeons.

W kilku badaniach udokumentowano występowanie parestezji po FTL. Etiologia tego stanu nie jest znana, ale może on wynikać z nadmiernego rozciągania tkanek miękkich podczas zabiegu podnoszenia nici. W większości przypadków pacjenci dobrze reagują na zachowawcze środki niechirurgiczne, ale jeśli objawy utrzymują się, należy rozważyć interwencję chirurgiczną.

Zasinienie

Zasinienie po zabiegu podnoszenia nici jest powszechne, ale można je łatwo leczyć. Podczas zabiegu lekarz użyje specjalnego roztworu antybiotyku i zastosuje małe nacięcia, aby oddzielić nici. Po zabiegu będziesz musiała kontynuować przyjmowanie antybiotyków przez 10 dni. Ustępowanie siniaków może trwać do dwóch tygodni.

Przez tydzień po zabiegu należy unikać forsownej aktywności. Lekarz zastosuje miejscowe znieczulenie w miejscach wkłucia, aby zminimalizować dyskomfort. Jeśli wolisz, możesz zdecydować się na sedację. Podczas zabiegu podnoszenia nici zostanie podany środek znieczulający, aby zapewnić Ci komfort podczas zabiegu.

Chirurg oceni Twoją skórę i określi idealne położenie nici. Następnie zaznaczy punkty wektorowe na pośladku, aby zapewnić optymalne umiejscowienie nici. Po umieszczeniu nici lekarz wymasuje je, aby zablokować je na miejscu. Następnie chirurg ponownie sprawdzi długość nici. Zabieg powinien trwać około 45 do 60 minut. Przez tydzień lub dwa po zabiegu podnoszenia nici będą występować niewielkie zasinienia i dyskomfort.

Siniaki po zabiegu podnoszenia nici są powszechne i zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Rezultaty zabiegu podnoszenia nici będą się z czasem poprawiać, ponieważ organizm wytwarza kolagen. Można nawet zdecydować się na wprowadzenie większej ilości nici, aby rezultaty utrzymywały się dłużej.

Opuchlizna

Po zabiegu podnoszenia nici, przez kilka tygodni może wystąpić opuchlizna. Początkowy obrzęk jest powszechny, ale jest on tymczasowy. Obrzęk zniknie po kilku miesiącach. Nici są umieszczane pod skórą, aby stworzyć złudzenie liftingu. Jeśli masz pytania dotyczące obrzęku po liftingu nici, skontaktuj się z chirurgiem kosmetycznym. Będzie on w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Twój lekarz poda Ci również doustne leki przeciwbólowe. Pomoże to złagodzić dyskomfort i nie zakłóci procesu gojenia. Ważne jest również, aby w tym czasie trzymać głowę uniesioną, ponieważ może to pomóc zminimalizować obrzęk. Kilka dni po zabiegu podnoszenia nici można wznowić lekkie czynności, ale przez pierwszy tydzień należy unikać intensywnych działań i sytuacji społecznych. Przez trzy tygodnie należy również unikać intensywnego masażu twarzy.

Całkowite ustąpienie obrzęku po zabiegu podnoszenia nici może trwać od dwóch do czterech miesięcy. Należy spodziewać się pewnego zasinienia i zaczerwienienia wokół obszaru chirurgicznego. Po zabiegu Twoje ciało będzie odczuwać napięcie i ból. Może być również nieco opuchnięte. Objawy te ustąpią jednak w ciągu następnego tygodnia.

Obrzęk po zabiegu podnoszenia nici jest normalnym efektem ubocznym zabiegu. Należy odpoczywać przez 24 godziny i unikać dotykania tego miejsca przez pierwsze dwa dni. Ma to na celu umożliwienie integracji nici. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu podnoszenia nici pozostanie kilka szwów, dlatego należy spodziewać się pewnego dyskomfortu i obrzęku.

Zakażenie trudne do opanowania

W badaniu stwierdzono znaczny odsetek pacjentów z zakażeniem trudnym do opanowania po zabiegu podnoszenia nici. Przebieg kliniczny tych pacjentów był na ogół pozytywny, a do łagodzenia objawów stosowano farmakoterapię i fizjoterapię. Jednak 10 pacjentów musiało przejść operację rewizyjną z powodu trudnej do opanowania infekcji. Przyczyny tego stanu rzeczy obejmowały ekstruzję nici, stwardnienie i zapotrzebowanie pacjenta. Przedoperacyjne badania obrazowe były pomocne w zdefiniowaniu miejsca zakażenia i określeniu najbardziej odpowiedniej terapii. Operacja rewizyjna była skuteczna w większości przypadków i większość pacjentów w pełni powróciła do zdrowia.

Do powikłań pooperacyjnych po zabiegu liftingu nici należą: nadmierne zasinienie, utrzymujący się obrzęk oraz bliznowacenie. Okres pooperacyjny powinien obejmować odpowiedni czas rekonwalescencji, aby umożliwić zagojenie się rany. Pacjenci powinni unikać przyjmowania suplementów i leków, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia obrzęku i zasinienia. Po operacji podnoszenia nici mogą wystąpić inne powikłania, w tym zapalenie tkanki łącznej i nieregularności.

Nici wprowadzane podczas operacji podnoszenia nici powinny być umieszczone w warstwie podskórnej skóry, a nie w skórze właściwej. Nici powinny być wprowadzane za pomocą tępych kaniul, aby uniknąć uszkodzenia skóry właściwej. Ostra kaniula może spowodować krwawienie w miejscu wprowadzenia, zwykle w okolicy linii włosów lub okolicy skroniowej. Staranne planowanie i palpacja mogą zminimalizować to ryzyko.

Większość pacjentów poddanych zabiegowi podnoszenia nici w pełni odzyskała sprawność po zabiegu. Tylko jeden pacjent skarżył się na blizny w miejscu nacięcia chirurgicznego. Zakażenie po zabiegu podnoszenia nici jest rzadkie, ale może wystąpić.

Koszt

Podniesienie piersi za pomocą nici jest skuteczną procedurą, która pomaga napiąć i podnieść piersi. Zabieg jest uważany za mało ryzykowny i wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Jednak u niektórych pacjentek może wystąpić lekkie zasinienie lub obrzęk. Efekty te powinny zniknąć po zakończeniu zabiegu. Nie jest również niczym niezwykłym pewne odrętwienie po liftingu nici.

Cena zabiegu podnoszenia nici zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju użytych nici i poziomu doświadczenia chirurga. Dodatkowo, możesz chcieć rozważyć koszty utrzymania w obszarze, w którym przeprowadzana jest operacja. Koszt ten będzie miał wpływ na ostateczny koszt. Dobrą wiadomością o liftingu nici jest to, że są one minimalnie inwazyjne, a procedura trwa tylko około 45 minut do godziny.

Przed ustaleniem terminu konsultacji w sprawie zabiegu podnoszenia nici należy rozważyć swój budżet. Wielu lekarzy pobiera opłatę za konsultację, ale nie zawsze jest to konieczne. Ponadto, wielu lekarzy oferuje konsultację jako depozyt za zabieg. Dlatego ważne jest, aby zbadać lekarza i sprawdzić ich referencje. Dodatkowo, pacjenci powinni obejrzeć zdjęcia przed i po zabiegach liftingu nici. Następnie należy przynieść na konsultację zdjęcie pożądanego rezultatu. Chirurg może wtedy dać ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu podnoszenia nici.

Koszt zabiegu liftingu nici różni się w zależności od obszaru, na który jest skierowany oraz preferencji świadczeniodawcy. Zabieg polega na leżeniu na plecach lub boku i użyciu igły. Twoja skóra będzie zdrętwiały z miejscowego znieczulenia przed nici są wprowadzane pod skórę. Proces ten może trwać od 30 do 45 minut, a w tym czasie możesz odczuwać lekkie ciśnienie pod skórą.

Idealny kandydat

Aby być idealnym kandydatem do zabiegu podnoszenia nici, pacjent musi być w wieku 30 lub 40 lat i cieszyć się dobrym zdrowiem. Idealny kandydat powinien mieć również wystarczającą ilość wypełniacza i elastyczność skóry. Ponadto, pacjent nie powinien mieć nadmiernie luźnej skóry lub nadwagi. Może wystąpić kilka powikłań, w tym infekcja.

Operacja może powodować pewne zasinienia i obrzęki. Jednak większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort. Po zabiegu osoba powinna unikać nadmiernego otwierania ust lub masowania skóry. Nici mogą migrować, powodując tymczasowe nierówności na skórze. Ustąpią one z czasem. Chociaż operacja podnoszenia nici nie jest rozwiązaniem trwałym, może być dobrym sposobem na poprawę wyglądu.

Chociaż operacja podnoszenia nici może nadać młodzieńczy wygląd, nie należy poddawać się zabiegowi, jeśli w ciągu najbliższych kilku lat zamierzamy poddać się liftingowi twarzy. Nici te mogą przeszkadzać w zabiegu, uniemożliwiając jego przeprowadzenie. Poza tym, lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który powinien być wykonywany tylko wtedy, gdy jesteś w wieku trzydziestu lub więcej lat.

Idealnym kandydatem do operacji podnoszenia nici jest zdrowy, młody mężczyzna lub kobieta, który ma minimalne oznaki starzenia się. Pacjenci powinni być w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu lat i najlepiej nie mieć żadnych schorzeń, które sprawiłyby, że znieczulenie ogólne byłoby ryzykowne. Koszt operacji podnoszenia nici waha się w zależności od miejsca zamieszkania i ilości obszarów poddawanych zabiegowi.

Podobne tematy