Czy lampa do paznokci może pozbyć się grzybicy paznokci? Opinia eksperta

Wiele osób zastanawia się czy lampa do paznokci może pomóc im pozbyć się grzyba paznokci. Eksperci mają mieszane opinie, ale większość uważa, że używanie światła UV jest skuteczne w leczeniu grzybicy. Systemy żelowe UV i cienkie warstwy żelu UV powinny być używane, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania. Ważne jest również, aby unikać wywierania nacisku na łożysko paznokcia podczas sztucznych wzmocnień.

Kerassentials

Kerassentials to lampy do leczenia grzybicy paznokci wykonane z najlepszych olejków i minerałów, które pomagają zlikwidować to schorzenie. Lampy są bezpieczne w użyciu i wnikają głęboko w paznokcie i skórę, aby zabić wszelkie grzyby i zahamować ich wzrost. Należy je stosować 4 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

SUN2C lampa uv led do paznokci

Lampa UV led do paznokci SUN2C to wygodne, przenośne urządzenie, które działa w celu zabicia grzyba. Lampa może być wykorzystywana na wiele sposobów w leczeniu grzybicy paznokci. Lampa emituje światło ultrafioletowe o różnej długości fali, które zabija zarodniki powodujące grzyba i zapobiega ponownemu zakażeniu – informacja ta pochodzi z serwisu zielonepodolany.pl. Jest skuteczne w leczeniu grzyba paznokci szybciej niż inne metody, w tym leki miejscowe i doustne.

Kerassentials leczenie

Jeśli od dłuższego czasu cierpisz na grzybicę paznokci, możesz być zainteresowany poznaniem Kerassentials. Produkt ten zawiera składniki, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu grzyba, a jednocześnie pomóc Twoim paznokciom pozostać zdrowymi i silnymi. Kerassentials działa poprzez leczenie infekcji u jej podstaw. To naturalne rozwiązanie zawiera olej mineralny, kamforę i olej jojoba.

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest świetnym naturalnym środkiem przeciwgrzybicznym na grzyby paznokci. Może być stosowany bezpośrednio na zainfekowany obszar lub w połączeniu z olejkiem z drzewa herbacianego. Nakładanie mieszaniny na dotknięty obszar dwa do trzech razy dziennie jest idealne dla uzyskania najlepszych rezultatów. Oprócz stosowania olejków eterycznych bezpośrednio na zainfekowany obszar, można również moczyć stopy w gorącej kąpieli zawierającej kilka kropli olejku lawendowego.

Kolce cieplne

Używanie żelu UV w lampie do paznokci może powodować „kolce cieplne”, które mogą być niezwykle bolesne. Skoki ciepła mogą również powodować onycholizę, czyli oddzielenie płytki paznokcia od łożyska. Może to prowadzić do infekcji w łożysku paznokcia. Im grubsza powłoka paznokcia, tym więcej ciepła wydziela.

Promienie UVA

Lampa do paznokci emitująca promienie UVA może pomóc zabić grzyba. Zabieg ten może być stosowany przez kilka godzin dziennie lub przez kilka sesji. Niektórzy ludzie używają również leków na receptę do leczenia infekcji. Lek na receptę może również pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się grzyba. Może to być bardzo niebezpieczne, jeśli rozprzestrzenia się na inne części ciała.

Laseroterapia

Laseroterapia grzyba paznokci to opcja leczenia, która może zabić grzyba bez uszkadzania otaczającej go skóry lub paznokci. Leczenie wymaga dwóch 30-minutowych zabiegów i jest bezbolesne. Laser wykorzystuje technologię Low Level Laser Technology (LLLT), która łączy dwa lasery o różnych długościach fali, aby ukierunkować aktywność grzybów i stymulować układ odpornościowy.

Sztuczne paznokcie

Chociaż sztuczne paznokcie wyglądają świetnie, mogą również zwiększać ryzyko wystąpienia grzyba paznokci. Są one wykonane ze związków chemicznych, które mogą podrażniać skórę, powodując obrzęk i ropę wokół paznokci. Sztuczne paznokcie mogą również powodować poluzowanie prawdziwego paznokcia, tworząc lukę, w której bakterie i zarazki mogą wnikać i rozwijać się. Może to prowadzić do infekcji grzybiczej, powodując białe lub żółte plamy na paznokciu.

Podobne tematy