Pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu. Tak rozświetlisz swoje spojrzenie!

Czego wymaga delikatna skóra wokół oczu? Jak o nią zadbać i rozświetlić spojrzenie? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tekście.

Większość kobiet przykłada dużą wagę do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Na co dzień stosujemy różnego rodzaju kremy, peelingi, toniki i maseczki, które mają na celu poprawę kondycji naszej skóry, jej nawilżenie i wygładzenie. Jednak warunkiem prawidłowej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niektóre produkty przeznaczone są do pielęgnacji skóry twarzy, inne tylko na okolice oczu. Dlaczego występuje taki podział i czy należy stosować się do zaleceń producenta? Poniższy artykuł z pewnością zdradzi Ci szczegóły pielęgnacji skóry pod oczami.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z marszalkowskabeauty.pl

Problemy skórne wokół oczu

Skóra pod oczami jest zauważalnie delikatniejsza, a przez to bardziej wymagająca niż w innych obszarach twarzy. Ponadto jest znacznie cieńsza i nie chroni swojej warstwy lipidowej, przez co jest podatna na wysuszanie. Wszystkie te cechy sprawiają, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się szybciej.

Widoczne problemy dotykające delikatną skórę wokół oczu są wynikiem zaburzeń krążenia i układu limfatycznego. W takiej sytuacji naczynia odpowiedzialne za zaopatrywanie komórek w tlen i składniki odżywcze, a także za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii nie pobierają ze skóry potrzebnej im ilości płynu, co powoduje powstawanie zasinień i obrzęków. Najbardziej widoczne są zaraz po wstaniu z łóżka, ponieważ w pozycji leżącej utrudniony jest swobodny przepływ krwi z twarzy do serca. Zatem, i jak rozświetlić spojrzenie domowymi sposobami?

Krem do skóry wokół oczu, a krem do twarzy

Nie powinniśmy używać tego samego kremu pod oczy, którego używamy do twarzy lub ciała. Skóra pod oczami wymaga zupełnie innej i szczególnej pielęgnacji. Zdarza się również, że krem, który nakładamy na całą twarz, może powodować reakcje alergiczne i podrażnienia delikatnej skóry pod oczami. Dlatego kosmetyki przeznaczone na ten obszar powinny działać nawilżająco.

Najlepiej wybierać produkty, które mają żelową konsystencję – jest to o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze w użyciu. Warto również zwrócić uwagę na skład – musimy znaleźć w nim kompleksy odpowiadające za:

 • łagodzenie podrażnień;
 • zmniejszanie obrzęków;
 • utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia;
 • działanie przeciwzmarszczkowe. 

W tym miejscu warto wspomnieć o stosowaniu kremu odpowiedniego do naszego wieku. Skóra dwudziestolatki jest zdecydowanie mniej wymagająca niż cera kobiet po 50 roku życia. Młode dziewczyny powinny przede wszystkim stosować kremy pod oczy, które mają działanie nawilżające i poprawiające mikrokrążenie. W przypadku kobiet w wieku dojrzałym lepiej stosować kremy zawierające , które wygładzają zmarszczki, odbudowują i uelastyczniają.

Potrzeby skóry pod oczami

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny mieć lekką konsystencję, która ułatwi aplikację i wchłanianie produktu. Zawarte w nich odpowiednio dobrane składniki aktywne i naturalne ekstrakty zapewnią kompleksową pielęgnację delikatnej skóry pod oczami. Dlatego zaleca się stosowanie specyfików zawierających:

 • ekstrakt z oleandra;
 • arnikę;
 • aloes;
 • ekstrakt z kasztanowca;
 • kolagen;
 • witaminy E i K;
 • ekstrakt z miłorzębu;
 • ekstrakt z bławatka;
 • fitohormony;
 • ekstrakty z alg;
 • kwas hialuronowy.

Ponadto należy wybierać kremy z filtrami UV (specjaliści zalecają minimum SPF 50), które pomagają zapobiegać powstawaniu zmarszczek wokół oczu i chronią skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Pielęgnacja delikatnej skóry twarzy wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków, które spełnią jej potrzeby. W efekcie zadbasz o swoją cerę i rozświetlisz spojrzenie.Podobne tematy