Oregano Oil Nail Fungus Remedy

Olejek oregano jest popularnym środkiem na grzybicę paznokci. Jest to naturalny środek przeciwgrzybiczny, który jest stosunkowo wolny od skutków ubocznych. Jest to naturalny środek przeciwgrzybiczy, który jest stosunkowo wolny od skutków ubocznych. Został on również gruntownie przebadany pod kątem działania na układ odpornościowy, aromaterapii i grzybicy paznokci. Opublikowano ponad osiemset badań naukowych, które koncentrowały się na jego aktywnym składniku – karwakrolu.

Przeciwgrzybicze

Jeśli cierpisz na grzybicę paznokci, olejek z oregano może pomóc w oczyszczeniu infekcji. Olejek ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, i jest często stosowany jako środek miejscowy na grzybicę paznokci. Według Michigan State University, karwakrol, jeden z aktywnych związków w oleju z oregano, jest skuteczny przeciwko szerokiej gamie grzybów. Hamuje również wzrost candida albicans i dermatofitów.

Jeśli chcesz stosować go bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsca, nakładaj kilka kropli olejku na każdy dotknięty chorobą paznokieć dwa razy dziennie. Ważne jest również, aby po każdym prysznicu dokładnie osuszyć stopy i zmienić je na suche skarpetki. Jeśli używasz go na skórze, pamiętaj, aby kontynuować jego stosowanie przez co najmniej tydzień. Pomoże to zapewnić, że grzyb nie pojawi się ponownie.

Innym sposobem zastosowania olejku z oregano na stopy jest użycie pasty sporządzonej z olejku z oregano i oleju karierowego. Nałóż mieszaninę na dotknięte miejsce za pomocą wacika i pozostaw na co najmniej 15 minut – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony zrobtoznami.pl. Powtarzaj kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Podczas stosowania olejku z oregano należy upewnić się, że stosuje się odpowiednią dawkę.

Kilka badań wykazało, że olejek z oregano może być skuteczny w walce z grzybicą paznokci. Badania te wykazały również, że ma on właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne. Aktywne związki olejku z oregano to tymol i karwakrol, które są naturalnymi środkami przeciwgrzybicznymi bez skutków ubocznych.

Ma bardzo mało skutków ubocznych

Istnieje kilka powodów, dla których warto stosować leki na grzyby paznokci. Po pierwsze, mogą one powodować uszkodzenia wątroby u niektórych osób, ale jest to rzadkie i odwracalne. Ponadto, leki te mają tendencję do interakcji z innymi lekami, więc dostawcy usług zdrowotnych często zlecają badania krwi przed lub w trakcie leczenia. Ponadto, osoby przyjmujące dłuższe kursy tych leków są zobowiązane do ujawnienia wszelkich obecnych leków i wszelkich wcześniejszych problemów z wątrobą, aby upewnić się, że leki nie mają szkodliwego wpływu na ich wątrobę.

Jeśli nie chcesz przyjmować leków doustnych, możesz również spróbować terapii laserowej na grzybicę paznokci. Zabieg ten może zabić patogeny na paznokciu i może również zniszczyć dotkniętą tkankę paznokcia. Ten rodzaj leczenia może być kosztowny i może wymagać kilku sesji, aby uzyskać infekcję pod kontrolą.

Inną opcją jest wizyta u dermatologa i usunięcie zainfekowanego paznokcia. Chociaż nie jest to powszechne leczenie grzybicy paznokci, może być bolesne i zająć rok, aby paznokieć odrósł. Jednak leczenie to nie jest objęte przez NHS i może być drogie. Ponadto istnieje niewiele dowodów na to, że ma on jakikolwiek długoterminowy efekt w leczeniu grzyba paznokci. Większość badań obserwuje pacjentów tylko przez 3 miesiące.

Nowszą opcją leczenia grzybicy paznokci jest terapia laserowa. Terapia ta polega na skierowaniu zaawansowanej technologicznie wiązki lasera na zainfekowany paznokieć. Jednak zabiegi te dają tylko tymczasowy wzrost jasnego koloru paznokcia. Wskaźnik wyleczenia jest niższy niż w przypadku leków doustnych. Skuteczność terapii laserowej różni się w zależności od poszczególnych pacjentów i ich szczególnych okoliczności.

Zabija grzyby paznokci

Olejek z oregano zabija grzyby paznokci, ponieważ zawiera karwakrol, związek o silnych właściwościach przeciwgrzybicznych i przeciwwirusowych. Olejek ten można stosować miejscowo na zainfekowane paznokcie, aby je oczyścić. Nałóż go na czysty wacik i pozostaw na 30 minut do godziny.

Stosowanie olejku oregano jest niedrogie i stosunkowo bezpieczne. Istnieje niewiele zgłoszonych skutków ubocznych stosowania tego olejku w leczeniu infekcji grzybiczej. Można go kupić w Internecie za mniej niż 25 dolarów. Należy rozcieńczyć go w oleju nośnym najpierw przed zastosowaniem go do dotkniętych obszarów. Należy również przestać go używać, jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia lub dyskomfort.

Oprócz stosowania oleju oregano jako leczenia zewnętrznego, pomaga również w innych dolegliwościach. Możesz go używać do leczenia różnych chorób skóry, a także możesz go przyjmować wewnętrznie, aby promować zdrowe funkcjonowanie jelit. Niemniej jednak, nie należy przyjmować go doustnie, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Jeśli nie jesteś pewien, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, upewnij się, że najpierw skonsultujesz się z lekarzem.

Innym naturalnym zabiegiem jest moczenie stóp w alkoholowym płynie do moczenia stóp. Zabieg ten jest łatwy do wykonania i wymaga minimalnego wysiłku. Przygotuj umywalkę z wodą i dodaj kilka kropli olejku z oregano. Namocz stopy w roztworze przez 15 do 30 minut. Następnie spłucz i osusz ręcznikiem. Powtarzaj tę metodę co najmniej raz dziennie przez miesiąc, aby oczyścić infekcję.

Podobne tematy